Amanita Muscaria – Muchomor Czerwony – SPROSZKOWANE suszone kapelusze – 40g (1 x 40g)

(24 opinie klienta)

125,00 

Jedno opakowanie (1 x 40g) sproszkowanych (zmielonych) suszonych kapeluszy muchomorów czerwonych Amanita Muscaria zbieranych w polskich lasach.

Data zbioru – pierwsza połowa października 2023
Kapelusze amanity przed zmieleniem były leżakowane conajmniej 3 miesiące. Mielenie odbywa się na bieżąco, by zachować jak najwięcej ich właściwości.

Total: 125,00 

Natychmiast po powrocie z lasu, owocniki grzybów są oczyszczane z piasku, igieł, liści i innych zanieszczyszeń, a następnie dokładnie suszone bez dostępu światła, w stałej temperaturze 50°C, aż do osiągnięcia maksymalnego stopnia utraty wody. Staramy się, by możliwie jak najlepiej oczyścić kapelusze z piasku, lecz czasami dokładne mycie kapeluszy skutkowałoby utratą aktywnych związków chemicznych, znajdujących się tuż pod skórką, tak więc sporadycznie mogą pozostać jakieś ziarenka na powierzchni. Proces suszenia odbywa się w profesjonalnych dehydratorach spożywczych wykonanych w całości ze stali nierdzewnej. Nie używamy suszarek wykonanych z plastiku, z których pod wpływem temperatury mogą wydzielać się toksyczne związki chemiczne.

Kolejnym etapem jest umieszczenie wysuszonych kapeluszy amanity w szczelnych kontenerach o kontrolowanej wilgotności powietrza, gdzie leżakują w ciemności przez najbliższe tygodnie. Okresowo są poddawane kontroli jakości, po czym wyselekcjonowane kapelusze są mielone, ważone i paczkowane w hermetycznie zamknięte opakowania. Używamy atestowanych opakowań wolnych od BPA.

Zmielenie kapeluszy pozwala uzyskać większą różnorodność owocników w jednym opakowaniu, ułatwia przechowywanie oraz zwiększa dyskrecję.

Każde opakowanie posiada informację o dacie zbioru, która jest również datą suszenia. Wysyłka w dyskretnej kopercie bąbelkowej.

Chronić przed dziećmi. Przechowywać w ciemnym, suchym miejscu. Produkt nie jest przeznaczony do spożycia przez ludzi.

Informacje dodatkowe

Waga 45 g
Wymiary 14 × 1 × 20 cm
Metoda suszenia

Standardowa, Interwałowa

24 opinie dla Amanita Muscaria – Muchomor Czerwony – SPROSZKOWANE suszone kapelusze – 40g (1 x 40g)

4,8
Na podstawie 477 recenzji
Wyświetlono 17 z 477 recenzji (4 gwiazdek). Zobacz 477 recenzji
1-7 of 24 recenzje
 1. JB
  JB
 2. TO
  TO

  Amanitka ładnie zapakowana próżniowo i drobno zmielona. Działanie na lepszy sen i lepszą koncentracje poczułem od pierwszego użycia. Dużym minusem jest w niej spora ilość piasku która jest zdecydowanie wyczuwalna przy użyciu. Piasek występuje w sproszkowanym grzybie jak i w kapsułkach.

  • M
   M

   Witaj Tomku. Cieszy mnie, że amanita służy Ci dobrze. Niestety pomimo, że staramy się by usuwać cały piasek z kapeluszy przed ich suszeniem, to jest to niezwykle trudne w niektórych przypadkach, a mycie pod wodą skutkowałoby wypłukaniem substancji aktywnych. Podczas mielenia drobinki piasku są dodatkowo rozbijane przez ostrza młynka i choć są wtedy bardzo drobne to zawsze będą wyczuwalne. Będziemy się starać, by grzyby przed suszeniem oczyszczać jeszcze lepiej niż teraz 🙂

 3. A
  A

  10/10

 4. RD
  RD

  Wszystko ok i Amanitka robi robotę 👌

 5. A
  A

  Witam stosowałem z kolegą z pracy 0,5 g przez pierwszy tydzień – nasze odczucia są podobne takie jak :
  Przepływ wewnętrznego ciepła
  Ogólnie robi się przyjemnie od wewnątrz
  Ja po 1 h od zażycia na jakiś czas robie sie przymulony aczkolwiek po 2h pobudzony i chętny do działania
  Jesteśmy kucharzami oboje zauważyliśmy większą chęć kreatywność i zwiększenie pasji podczas gotowania
  Napewno uspokaja i wycisza
  Kolega mówi że po powrocie z pracy ma chęci np do sprzątania w domu itd ja również zrobiłem porządki w domu do których sie długo zbierałem.
  Zauważyłem że słuchana muzyka ma ogromny wpływ na działanie i efekty działania. Podczas słuchania muzyki takiej jak
  Vivaldi – jest naprawdę przyjemnie . Kolega miał problemy ze snem od czasu zażywania ustały. Po
  Tygodniu zwiększyliśmy dawkę do 1 g

 6. GF
  GF
 7. IP
  IP

  dobrze dziala, polecam

Dodaj opinię
Amanita Muscaria - Muchomor Czerwony - SPROSZKOWANE suszone kapelusze - 40g (1 x 40g) Amanita Muscaria - Muchomor Czerwony - SPROSZKOWANE suszone kapelusze - 40g (1 x 40g)
Ocena*
0/5
* Ocena jest wymagana
Twoja opinia
* Recenzja jest wymagana
Imię i Nazwisko
* Imię jest wymagane
Dodaj zdjęcia lub wideo do swojej recenzji
0
Nie masz nic w koszyku.