Amanita Muscaria – Muchomor Czerwony – PREMIUM – suszone kapelusze – 20g

(8 opinii klienta)

77,00 

Jedno opakowanie (1 x 20g) specjalnie wyselekcjonowanych suszonych kapeluszy muchomorów czerwonych Amanita Muscaria zbieranych w polskich lasach.
Opakowania PREMIUM stworzone są z myślą o podarowaniu ich na prezent. Mogą je też wybrać osoby, którym zależy, by kapelusze amanity były w całości, niepokruszone – co jest nieuniknione podczas pakowania próżniowego. Opakowanie zawiera pochłaniacz wilgoci. Grzyby suszone metodą standardową w temperaturze 50°C bez dostępu światła.

Jeśli chcesz zamówić ten produkt za granicę skontaktuj się z nami przed zakupem!

Data zbioru – początek października 2023
Kapelusze amanity leżakowane około 3 miesięcy.

Total: 77,00 

Natychmiast po powrocie z lasu, owocniki grzybów są oczyszczane z piasku, igieł, liści i innych zanieszczyszeń, a następnie dokładnie suszone bez dostępu światła, w stałej temperaturze 50°C, aż do osiągnięcia maksymalnego stopnia utraty wody. Staramy się, by możliwie jak najlepiej oczyścić kapelusze z piasku, lecz czasami dokładne mycie kapeluszy skutkowałoby utratą aktywnych związków chemicznych, znajdujących się tuż pod skórką, tak więc sporadycznie mogą pozostać jakieś ziarenka na powierzchni. Proces suszenia odbywa się w profesjonalnych dehydratorach spożywczych wykonanych w całości ze stali nierdzewnej. Nie używamy suszarek wykonanych z plastiku, z których pod wpływem temperatury mogą wydzielać się toksyczne związki chemiczne.

Kolejnym etapem jest umieszczenie wysuszonych kapeluszy amanity w szczelnych kontenerach o kontrolowanej wilgotności powietrza, gdzie leżakują w ciemności przez najbliższe tygodnie. Okresowo są poddawane kontroli jakości, po czym wyselekcjonowane kapelusze są ważone i paczkowane w opakowania typu doypack. Używamy atestowanych opakowań wolnych od BPA.

Każde opakowanie posiada informację o dacie zbioru, która jest również datą suszenia. Wysyłka w kartonie fasonowym.

Chronić przed dziećmi. Przechowywać w ciemnym, suchym miejscu. Produkt nie jest przeznaczony do spożycia przez ludzi.

Informacje dodatkowe

Waga 20 g
Wymiary 17 × 22 × 5 cm
Opakowanie

Czarne, Czerwone

8 opinii dla Amanita Muscaria – Muchomor Czerwony – PREMIUM – suszone kapelusze – 20g

5,0
Na podstawie 479 recenzji
1-7 of 8 recenzji
 1. MO
  MO

  Na chwilę obecną nie mogę po stosowaniu napisać jakiś zauważalnych pozytywów lub negatywów zbyt krótki okres jedyne co zauważyłem sen jest spokojniejszy i głębszy żadnych negatywnych skutków nie zauważyłem.

 2. A
  A

  Bardzo polecam – produkt znakomity – szybka wysyłka.

 3. G
  G
 4. A
  A

  Muchomora znałam wcześniej i polecam, zadziałał na mnie od pierwszego razu. Stosuję dawki ok. 1g rano lub po ok 0,5g rano i wieczorem. Na oko, odłamuję kawałek kapelusza i zjadam – nie przywiązuję szczególnej wagi do aptecznych gramatur. Jestem osobą pobudliwą, można by rzec trochę emocjonalnie rozchwianą, drobne rzeczy powodują u mnie płacz i mocne wzruszenia – emocje raczej nieproporcjonalne i nieadekwatne do bodźca (zarówno te pozytywne jak i negatywne) a muchomorek działa tu bardzo stabilizująco na tę emocjonalność nie obniżając ani koncentracji ani nie zabierając energii. Mnie służy i nadal będę używać regularnie.

 5. AW
  AW
 6. AK
  AK

  :)))

 7. ŁG
  ŁG

  Wyśmienite 🙂

Dodaj opinię
Amanita Muscaria - Muchomor Czerwony - PREMIUM - suszone kapelusze - 20g Amanita Muscaria - Muchomor Czerwony - PREMIUM - suszone kapelusze - 20g
Ocena*
0/5
* Ocena jest wymagana
Twoja opinia
* Recenzja jest wymagana
Imię i Nazwisko
* Imię jest wymagane
Dodaj zdjęcia lub wideo do swojej recenzji
0
Nie masz nic w koszyku.