Promocja!

Amanita Muscaria – Muchomor Czerwony – suszone kapelusze – 80g (4 x 20g)

(27 opinii klienta)

Original price was: 260,00 zł.Current price is: 240,00 zł.

Cztery opakowania po 20g (4 x 20g) suszonych kapeluszy (w całości oraz większych kawałkach) muchomorów czerwonych Amanita Muscaria zbieranych w polskich lasach.

Data zbioru – pierwsza połowa października 2023
Kapelusze amanity leżakowane conajmniej 3 miesiące.

Opakowanie do wysyłki:

Przesyłki międzynarodowe wysyłamy wyłącznie w kopertach bąbelkowych.

Total: 240,00 

Opis

Natychmiast po powrocie z lasu, owocniki grzybów są oczyszczane z piasku, igieł, liści i innych zanieszczyszeń, a następnie dokładnie suszone bez dostępu światła, w stałej temperaturze 50°C, aż do osiągnięcia maksymalnego stopnia utraty wody. Staramy się, by możliwie jak najlepiej oczyścić kapelusze z piasku, lecz czasami dokładne mycie kapeluszy skutkowałoby utratą aktywnych związków chemicznych, znajdujących się tuż pod skórką, tak więc sporadycznie mogą pozostać jakieś ziarenka na powierzchni. Proces suszenia odbywa się w profesjonalnych dehydratorach spożywczych wykonanych w całości ze stali nierdzewnej. Nie używamy suszarek wykonanych z plastiku, z których pod wpływem temperatury mogą wydzielać się toksyczne związki chemiczne.

Kolejnym etapem jest umieszczenie wysuszonych kapeluszy amanity w szczelnych kontenerach o kontrolowanej wilgotności powietrza, gdzie leżakują w ciemności przez najbliższe tygodnie. Okresowo są poddawane kontroli jakości, po czym wyselekcjonowane kapelusze są ważone i paczkowane w hermetycznie zamknięte opakowania. Używamy atestowanych opakowań wolnych od BPA.

Każde opakowanie posiada informację o dacie zbioru, która jest również datą suszenia. Wysyłka w dyskretnym kartonie fasonowym.

Chronić przed dziećmi. Przechowywać w ciemnym, suchym miejscu. Produkt nie jest przeznaczony do spożycia przez ludzi.

Informacje dodatkowe

Waga 80 g
Wymiary 24 × 17 × 5 cm
Metoda suszenia

Standardowa, Interwałowa

27 opinii dla Amanita Muscaria – Muchomor Czerwony – suszone kapelusze – 80g (4 x 20g)

5,0
Na podstawie 303 recenzji
1-7 of 27 recenzji
 1. M
 2. JO

  Świetna jakość! Drugi raz kupiłem tutaj i jestem bardzo zadowolony. Kapelusze są bardzo ładne, suche i co najważniejsze działają. Polecam kanał Amanita Dreamer na Youtube żeby odpowiednio podejść do tematu amanity. Pozdrawiam!

 3. A

  To mój drugi zakup amanity w tym sklepie i na pewno nie ostatni 🙂 te grzybki stopniowo zmieniają moje życie na lepsze. Dają mi możliwość zdystansowania się do spraw stresujących i „zanurzenie” w sobie

 4. I

  Bardzo dobry kontakt ze Sprzedawcą. Bardzo szybko uzyskałam pomoc podczas zakupu, błyskawiczna wysyłka. Grzybki piękne, ładnie wysuszone, pachnące. Jeśli ktoś planuje zakup to polecam ten Sklep 🙂 Co do Amanity, to po dwóch tygodniach stosowania niestety nie widzę u siebie żadnych zmian, może to na mnie nie działa, a może potrzeba dłuższego czasu.

 5. Z

  CZerwone grzyby dobrze normuja moje rozbiegane mysli i lepiej tez spie. Robie ambrozje z sokiem z cytryny. Sen mam gleboki i wstaje wypoczety

 6. AJ
 7. AJ
Dodaj opinię
Amanita Muscaria - Muchomor Czerwony - suszone kapelusze - 80g (4 x 20g) Amanita Muscaria - Muchomor Czerwony - suszone kapelusze - 80g (4 x 20g)
Ocena*
0/5
* Ocena jest wymagana
Twoja opinia
* Recenzja jest wymagana
Imię i Nazwisko
* Imię jest wymagane
Dodaj zdjęcia lub wideo do swojej recenzji