Promocja!

Amanita Muscaria – Muchomor Czerwony – suszone kapelusze – 80g (4 x 20g)

(41 opinii klienta)

Original price was: 260,00 zł.Current price is: 240,00 zł.

Cztery opakowania po 20g (4 x 20g) suszonych kapeluszy (w całości oraz większych kawałkach) muchomorów czerwonych Amanita Muscaria zbieranych w polskich lasach.

Data zbioru – pierwsza połowa października 2023
Kapelusze amanity leżakowane conajmniej 3 miesiące.

Opakowanie do wysyłki:

Przesyłki międzynarodowe wysyłamy wyłącznie w kopertach bąbelkowych.

Total: 240,00 

Natychmiast po powrocie z lasu, owocniki grzybów są oczyszczane z piasku, igieł, liści i innych zanieszczyszeń, a następnie dokładnie suszone bez dostępu światła, w stałej temperaturze 50°C, aż do osiągnięcia maksymalnego stopnia utraty wody. Staramy się, by możliwie jak najlepiej oczyścić kapelusze z piasku, lecz czasami dokładne mycie kapeluszy skutkowałoby utratą aktywnych związków chemicznych, znajdujących się tuż pod skórką, tak więc sporadycznie mogą pozostać jakieś ziarenka na powierzchni. Proces suszenia odbywa się w profesjonalnych dehydratorach spożywczych wykonanych w całości ze stali nierdzewnej. Nie używamy suszarek wykonanych z plastiku, z których pod wpływem temperatury mogą wydzielać się toksyczne związki chemiczne.

Kolejnym etapem jest umieszczenie wysuszonych kapeluszy amanity w szczelnych kontenerach o kontrolowanej wilgotności powietrza, gdzie leżakują w ciemności przez najbliższe tygodnie. Okresowo są poddawane kontroli jakości, po czym wyselekcjonowane kapelusze są ważone i paczkowane w hermetycznie zamknięte opakowania. Używamy atestowanych opakowań wolnych od BPA.

Każde opakowanie posiada informację o dacie zbioru, która jest również datą suszenia. Wysyłka w dyskretnym kartonie fasonowym.

Chronić przed dziećmi. Przechowywać w ciemnym, suchym miejscu. Produkt nie jest przeznaczony do spożycia przez ludzi.

Informacje dodatkowe

Waga 80 g
Wymiary 24 × 17 × 5 cm
Metoda suszenia

Standardowa, Interwałowa

41 opinii dla Amanita Muscaria – Muchomor Czerwony – suszone kapelusze – 80g (4 x 20g)

There are no reviews yet

Dodaj opinię
Amanita Muscaria - Muchomor Czerwony - suszone kapelusze - 80g (4 x 20g) Amanita Muscaria - Muchomor Czerwony - suszone kapelusze - 80g (4 x 20g)
Ocena*
0/5
* Ocena jest wymagana
Twoja opinia
* Recenzja jest wymagana
Imię i Nazwisko
* Imię jest wymagane
Dodaj zdjęcia lub wideo do swojej recenzji
0
Nie masz nic w koszyku.