Zaznacz stronę

Amanita Muscaria – Muchomor Czerwony – SPROSZKOWANE suszone kapelusze – 40g (1 x 40g)

(10 opinii klienta)

125,00 

Jedno opakowanie (1 x 40g) sproszkowanych (zmielonych) suszonych kapeluszy muchomorów czerwonych Amanita Muscaria zbieranych w polskich lasach.

Data zbioru – początek października 2023

Opis

Natychmiast po powrocie z lasu, owocniki grzybów są oczyszczane z piasku, igieł, liści i innych zanieszczyszeń, a następnie dokładnie suszone bez dostępu światła, w stałej temperaturze 50°C, aż do osiągnięcia maksymalnego stopnia utraty wody. Staramy się, by możliwie jak najlepiej oczyścić kapelusze z piasku, lecz czasami dokładne mycie kapeluszy skutkowałoby utratą aktywnych związków chemicznych, znajdujących się tuż pod skórką, tak więc sporadycznie mogą pozostać jakieś ziarenka na powierzchni. Proces suszenia odbywa się w profesjonalnych dehydratorach spożywczych wykonanych w całości ze stali nierdzewnej. Nie używamy suszarek wykonanych z plastiku, z których pod wpływem temperatury mogą wydzielać się toksyczne związki chemiczne.

Kolejnym etapem jest umieszczenie wysuszonych kapeluszy amanity w szczelnych kontenerach o kontrolowanej wilgotności powietrza, gdzie leżakują w ciemności przez najbliższe tygodnie. Okresowo są poddawane kontroli jakości, po czym wyselekcjonowane kapelusze są mielone, ważone i paczkowane w hermetycznie zamknięte opakowania. Używamy atestowanych opakowań wolnych od BPA.

Zmielenie kapeluszy pozwala uzyskać większą różnorodność owocników w jednym opakowaniu, ułatwia przechowywanie oraz zwiększa dyskrecję.

Każde opakowanie posiada informację o dacie zbioru, która jest również datą suszenia. Wysyłka w dyskretnej kopercie bąbelkowej.

Chronić przed dziećmi. Przechowywać w ciemnym, suchym miejscu. Grzyby nie są przeznaczone do spożycia przez ludzi.

Informacje dodatkowe

Waga 40 g
Wymiary 17 × 22 × 5 cm
Metoda suszenia

Standardowa, Interwałowa

10 opinii dla Amanita Muscaria – Muchomor Czerwony – SPROSZKOWANE suszone kapelusze – 40g (1 x 40g)

 1. Mirosław W.

  Gdy znajomy zaproponował mi kiedyś wysuszonego muchomora czerwonego myślałem, że to szaleństwo. Zainteresowałem się jednak tematem i okazało się, że przez całe swoje życie moja wiedza na temat tego grzyba była bliska zera. Amanite stosuję teraz okazjonalnie dla pogłębiania moich medytacji i osiągania większego wyciszenia umysłu.

 2. Benedykt

  Jest moc. Doskonale wycisza natłok myśli.

 3. Leszek

  super szybka wysylka! dzieki!

 4. Żaneta

  Magia 🙂 dawno tak dobrze się nie czułam

 5. Adrian W.

  Jakość amanity i jej działanie 5/5

 6. Yauheni

 7. Szymon

  Zakupiony produkt wysmienicie nadaje sie do wlasnej produkcji kapsulek. Pakowanie prozniowe, paczka nadana bardzo szybko. Mozna z czystym serduszkiem polecac, wszystkim ludziom chcacym zyc lepiej.

 8. Marcin

  3g dla mnie, po około 2h wprowadza mnie w stan naturalnej miłości do siebie, ludzi, świata. Potrafię wybaczyć, zaakceptować, zrozumieć lepiej to co wcześniej było powodem do gniewu. Dziękuję amanito za wszystko

 9. Bartlomiej B.

  Dopiero zaczalem przygode z Amanita. Wierze, ze to jest to czego szukalem.

 10. Anonim

  Top-notch, pamiętajcie że to potężna medycyna i z szacunkiem podchodzić.

  • maciejclk

   ♥ ♥ ♥

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może spodoba się również…