Zaznacz stronę

Amanita Muscaria – Muchomor Czerwony – suszone kapelusze – 40g (2 x 20g)

(9 opinii klienta)

130,00 

Dwa opakowania po 20g (2 x 20g) suszonych kapeluszy muchomorów czerwonych Amanita Muscaria zbieranych w polskich lasach.

Data zbioru – początek października 2023

Opis

Natychmiast po powrocie z lasu, owocniki grzybów są oczyszczane z piasku, igieł, liści i innych zanieszczyszeń, a następnie dokładnie suszone bez dostępu światła, w stałej temperaturze 50°C, aż do osiągnięcia maksymalnego stopnia utraty wody. Staramy się, by możliwie jak najlepiej oczyścić kapelusze z piasku, lecz czasami dokładne mycie kapeluszy skutkowałoby utratą aktywnych związków chemicznych, znajdujących się tuż pod skórką, tak więc sporadycznie mogą pozostać jakieś ziarenka na powierzchni. Proces suszenia odbywa się w profesjonalnych dehydratorach spożywczych wykonanych w całości ze stali nierdzewnej. Nie używamy suszarek wykonanych z plastiku, z których pod wpływem temperatury mogą wydzielać się toksyczne związki chemiczne.

Kolejnym etapem jest umieszczenie wysuszonych kapeluszy amanity w szczelnych kontenerach o kontrolowanej wilgotności powietrza, gdzie leżakują w ciemności przez najbliższe tygodnie. Okresowo są poddawane kontroli jakości, po czym wyselekcjonowane kapelusze są ważone i paczkowane w hermetycznie zamknięte opakowania. Używamy atestowanych opakowań wolnych od BPA.

Każde opakowanie posiada informację o dacie zbioru, która jest również datą suszenia. Wysyłka w dyskretnej kopercie bąbelkowej, a przy zamówieniu więcej niż dwóch opakowań 20 gramowych, w kartonie fasonowym.

Chronić przed dziećmi. Przechowywać w ciemnym, suchym miejscu. Grzyby nie są przeznaczone do spożycia przez ludzi.

Informacje dodatkowe

Waga 40 g
Wymiary 24 × 17 × 5 cm
Metoda suszenia

Standardowa, Interwałowa

9 opinii dla Amanita Muscaria – Muchomor Czerwony – suszone kapelusze – 40g (2 x 20g)

 1. Spajk

  Kupuję w tym sklepie kolejny raz. Grzybki za każdym razem świetnej jakości. Bardzo miły i sympatyczny człowiek, który widać ,że dba o jakość i wkłada w tę pracę dużo dobrej energii. Błyskawiczna wysyłka. Serdecznie polecam ten sklep!

 2. Piotr M.

  Wszystko zgodne z opisem

 3. Adrian

  grzybki przyszly szybko, dobrze zapakowane, wysuszone na wiór i w mojej ocenie są spoko 🙂

 4. Maciej

  Bardzo dobra jakość

 5. Marek

  Szybka wysyłka

 6. Lilianna

  Lilianna
  Polecam zakupy, jest miło, szybko, produkt suuper, kupuję od kilku miesięcy. Jestem zachwycona 🙂

 7. Bożena Gostomczyk

  Bardzo szybka dostawa.Wszystko ładnie opakowane i dobrze wysuszone aż miło.Napewno będę korzystać .Polecam Waszą stronę.

 8. Justyna C.

  Bardzo dobrze wysuszone i dobrze zapakowane. Pierwsza klasa

 9. Magdalena

  To mój kolejny zakup. Jestem bardzo zadowolona z produktu, bardzo dobra jakość, kontakt top service. Maciej to przemiły człowiek! Gorąco i szczerze polecam!

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *