Amanita Muscaria – Muchomor Czerwony – suszone kapelusze – 40g (2 x 20g)

(32 opinie klienta)

125,00 

Dwa opakowania po 20g (2 x 20g) suszonych kapeluszy (w całości oraz większych kawałkach) muchomorów czerwonych Amanita Muscaria zbieranych w polskich lasach.

Data zbioru – pierwsza połowa października 2023
Kapelusze amanity leżakowane conajmniej 3 miesiące.

Opakowanie do wysyłki

Total: 125,00 

Natychmiast po powrocie z lasu, owocniki grzybów są oczyszczane z piasku, igieł, liści i innych zanieszczyszeń, a następnie dokładnie suszone bez dostępu światła, w stałej temperaturze 50°C, aż do osiągnięcia maksymalnego stopnia utraty wody. Staramy się, by możliwie jak najlepiej oczyścić kapelusze z piasku, lecz czasami dokładne mycie kapeluszy skutkowałoby utratą aktywnych związków chemicznych, znajdujących się tuż pod skórką, tak więc sporadycznie mogą pozostać jakieś ziarenka na powierzchni. Proces suszenia odbywa się w profesjonalnych dehydratorach spożywczych wykonanych w całości ze stali nierdzewnej. Nie używamy suszarek wykonanych z plastiku, z których pod wpływem temperatury mogą wydzielać się toksyczne związki chemiczne.

Kolejnym etapem jest umieszczenie wysuszonych kapeluszy amanity w szczelnych kontenerach o kontrolowanej wilgotności powietrza, gdzie leżakują w ciemności przez najbliższe tygodnie. Okresowo są poddawane kontroli jakości, po czym wyselekcjonowane kapelusze są ważone i paczkowane w hermetycznie zamknięte opakowania. Używamy atestowanych opakowań wolnych od BPA.

Każde opakowanie posiada informację o dacie zbioru, która jest również datą suszenia. Wysyłka w dyskretnej kopercie bąbelkowej, a przy zamówieniu więcej niż dwóch opakowań 20 gramowych, w kartonie fasonowym.

Chronić przed dziećmi. Przechowywać w ciemnym, suchym miejscu. Produkt nie jest przeznaczony do spożycia przez ludzi.

Informacje dodatkowe

Waga 40 g
Wymiary 24 × 17 × 5 cm
Metoda suszenia

Standardowa, Interwałowa

32 opinie dla Amanita Muscaria – Muchomor Czerwony – suszone kapelusze – 40g (2 x 20g)

4,9
Na podstawie 538 recenzji
1-7 of 32 recenzje
 1. M
  M

  Na trudne dzisiejsze czasy. Leczy depresje i pomaga osiągnąć spokój wewnętrzny.

 2. PK
  PK

  Super zadowolony

 3. E
  E
 4. AM
  AM

  produkt dobrej jakości, dobrze wysuszony, prawie bez ziarenek piasku, biorę 0,7-1 grama dwa razy dziennie przez dwa miesiące, rano i wieczorem. Czasem udaje mi się wypić 2-3 gramy na raz. Efekt jest pozytywny, psychika normalizuje się, grzyb prowadzi do odpowiedzi na wiele pytań.

 5. А
  А

  Cześć. Paczka dotarła dzień po zamówieniu – bardzo szybko. Dobre opakowanie, waga zgodna z podaną, żadnych zanieczyszczeń. od pierwszego dnia wiedziałem, że się polubimy. Tak, minęły tylko dwa tygodnie, ale już czuję się znacznie lepiej. Nie wiem, jak to opisać słowami. Mogę tylko powiedzieć, że zacząłem dużo lepiej spać, zasypiać, czuć i słyszeć samego siebie. Wiem, że to nie wszystkie zalety i przyjemne momenty, to tylko pierwsze wrażenia, a przed nami wiele nowego i interesującego! Mam znacznie mniej stresu, stałem się bardziej zrównoważony. Bardziej rozsądny i spokojny. To wspaniałe! Tak, na pewno zamówię ponownie, dziękuję za życzenia, za waszą pracę i za możliwości!

 6. BC
  BC

  🫶🫶🫶

 7. A
  A

  Zdecydowanie wolę wersję Premium. Te próżniowo pakowane kapelusze są bardzo połamane, nie pachną tak ładnie jak niepogniecione, na dnie opakowania zostaje mnóstwo drobnych kawałeczków, które trudno oddzielić od piasku i spozyć, w samych kapeluszach też jest piasek. Produkt mi nie odpowiada jakościowo, będę kupowała te o kilka zł droższe ale zdecydowanie lepsze. Pewnie się czepiam ale bardzo razi mnie też nazwa na opakowaniu „ŚWIĘTY grzyb” – trąci dorabianiem niepotrzebnej ideologii, przerostem formy nad treścią i jest gwarancją obniżenia zaufania u osoby pierwszy raz widzącej produkt – może mieć wewnętrzne opory widząc, że wjeżdża tu jakaś religijna konotacja, której nie każdy potrzebuje. Bez straty, Macieju, mógłbyś z tego przymiotnika na etykiecie zrezygnować. Kupujący wie co kupuje, nie ma potrzeby „świetoscią” reklamować. Sprzedawanie produktu z opisem, że to „święty grzyb” za mocno trąci tanim szamaństwem. My muchomora (w większosci przypadków) potrzebujemy dla lepszego psychicznego samopoczucia, stabilizacji nauroprzekaźników a nie dla magii, obrzędów, rytuałów, wizji czy celebracji. Świętych rzeczy (sacrum) nie używa się wszak na codzień. Do świętych rzeczy nie ma dostępu człowiek z ulicy a ja jestem człowiekiem z ulicy, który za „święte” zwykłymi pieniędzmi płaci. Takie podejście przeczy idei sacrum – Muchomorek w dziennych mikrodawkach, zażywany przez zwykłych ludzi (nie szamanów) nie jest już sacrum i nie ma potrzeby by sztuczną barierę w postaci aureoli sacrum tu tworzyć.

  • M
   M

   Dziękuję za podzielenie się Twoimi spostrzeżeniami w formie opinii na stronie sklepu.
   Staram się, by kapelusze były możliwie jak najbardziej pozbawione piasku, lecz jest to czasami dość trudne, szczególnie gdy niekiedy grzyby mają go na sobie bardzo dużo. Wszystko zależy od miejsca gdzie rosły – niekiedy są bardzo czyste i wymagają stosunkowo mało ingerencji, lecz czasem robią się z nich dosłownie piaskowe amanity 🙂
   Nie poradzę nic jednak na to by nie połamały się one podczas pakowania próżniowego. Byłaby na to jedynie jedna rada – pakowanie grzybów z pewną zawartością wilgoci w sobie, lecz to byłoby jeszcze gorsze rozwiązanie, gdyż mogłoby skutkować rozwojem pleśni.
   Mimo wszystko cieszę się, że wersja premium spełnia Twoje oczekiwania. Robię co w mojej mocy, by zarówno te w torebce próżniowej, jak i premium były jak najlepszej jakości, a szczególnie premium dodatkowo cieszyły oko.
   Co do napisu Święty Grzyb na opakowaniu to można wejść tutaj w niepotrzebną filozofię i skojarzenia religijne. Nie o to w tym chodzi. Gdy kilka lat temu zacząłem zajmować się amanitą szczególnie popularna była wówczas książka Waldka Borowskiego „Święty Grzybóg”, która w dużej mierze przyczyniła się również do zwrócenia większej uwagi ludzi na amanitę muscarię.
   Zdecydowałem się wówczas nawiązać do niej, zamieszczając na etykiecie zwrot Święty Grzyb. Sam mam za sobą kilka lat praktyki z tzw. plant medicines, które pokazały mi, że tak naprawdę każdy z nas ma w sobie przestrzeń, która w kontraście z naszym światem ziemskim, światem ludzkiego ego, umysłu, ogólnie doświadczenia cielesnego, może być postrzegana jako święta. Jest to przestrzeń gdzie milknie nasz krytyczny, wciąż oceniający, poszukujący, starający się coś zrozumieć, wygrać, posiadać czy kontrolować umysł, a zaczyna się świat, który jest fundamentem całego życia i istnienia. Kończą się tam również religie, gdzie każda kłóci się, że to właśnie ona ma rację, a inne są w błędzie. Wierzę, że pewne określone gatunki roślin czy grzybów, mogą nam pomagać odkryć w sobie tą „świętość”, a amanita jest jedną z nich. Sam poprzez własne doświadczenie widzę, że ten piękny grzyb pracuje dla nas, by pomóc oczyścić nasze często chaotyczne, zbyt aktywne umysły, tak byśmy mogli się wsłuchać w to co jest głębiej w nas. Można przyjąć iż każdy człowiek, każda roślina, grzyb czy inna istota są na pewnym poziomie „święte” jako stanowią jedność z czymś co na takie miano zasługuje, lecz tylko niektóre z nich prowadzą do bezpośrednej możliwości poczucia tego u nas – ludzi.
   Dla mnie jest to wciąż tylko etykieta, napis, symbol, który może być różnie interpretowany. Nie jest to dla mnie zbyt ważne. Głównie skupiam się by dawać ludziom to, co najlepszego mogę zaoferować, pogłębiać wiedzę, zrozumienie, dbać o jakość mojej pracy, być w niej uczciwy, a także poprzez nią samemu się rozwiajać.
   Jeszcze raz dziękuję Ci za Twoje słowa i życzę, by amanita dawała Ci to co ma w sobie najlepszego!
   Pozdrawiam serdecznie 🙂

Dodaj opinię
Amanita Muscaria - Muchomor Czerwony - suszone kapelusze - 40g (2 x 20g) Amanita Muscaria - Muchomor Czerwony - suszone kapelusze - 40g (2 x 20g)
Ocena*
0/5
* Ocena jest wymagana
Twoja opinia
* Recenzja jest wymagana
Imię i Nazwisko
* Imię jest wymagane
Dodaj zdjęcia lub wideo do swojej recenzji
0
Nie masz nic w koszyku.