Zaznacz stronę

Amanita Muscaria – Muchomor Czerwony – SPROSZKOWANE suszone kapelusze – 20g

(9 opinii klienta)

65,00 

Jedno opakowanie (1 x 20g) sproszkowanych (zmielonych) suszonych kapeluszy muchomorów czerwonych Amanita Muscaria zbieranych w polskich lasach.

Data zbioru – początek października 2023

 

Opis

Natychmiast po powrocie z lasu, owocniki grzybów są oczyszczane z piasku, igieł, liści i innych zanieszczyszeń, a następnie dokładnie suszone bez dostępu światła, w stałej temperaturze 50°C, aż do osiągnięcia maksymalnego stopnia utraty wody. Staramy się, by możliwie jak najlepiej oczyścić kapelusze z piasku, lecz czasami dokładne mycie kapeluszy skutkowałoby utratą aktywnych związków chemicznych, znajdujących się tuż pod skórką, tak więc sporadycznie mogą pozostać jakieś ziarenka na powierzchni. Proces suszenia odbywa się w profesjonalnych dehydratorach spożywczych wykonanych w całości ze stali nierdzewnej. Nie używamy suszarek wykonanych z plastiku, z których pod wpływem temperatury mogą wydzielać się toksyczne związki chemiczne.

Kolejnym etapem jest umieszczenie wysuszonych kapeluszy amanity w szczelnych kontenerach o kontrolowanej wilgotności powietrza, gdzie leżakują w ciemności przez najbliższe tygodnie. Okresowo są poddawane kontroli jakości, po czym wyselekcjonowane kapelusze są mielone, ważone i paczkowane w hermetycznie zamknięte opakowania. Używamy atestowanych opakowań wolnych od BPA.

Zmielenie kapeluszy pozwala uzyskać większą różnorodność owocników w jednym opakowaniu, ułatwia przechowywanie oraz zwiększa dyskrecję.

Każde opakowanie posiada informację o dacie zbioru, która jest również datą suszenia. Wysyłka w dyskretnej kopercie bąbelkowej.

Chronić przed dziećmi. Przechowywać w ciemnym, suchym miejscu. Grzyby nie są przeznaczone do spożycia przez ludzi.

Informacje dodatkowe

Waga 20 g
Wymiary 17 × 22 × 5 cm
Metoda suszenia

Standardowa, Interwałowa

9 opinii dla Amanita Muscaria – Muchomor Czerwony – SPROSZKOWANE suszone kapelusze – 20g

 1. Marcin

  Zamawiałem kapelusze i proszek. Jedno i drugie świetnej jakości.

 2. Damian C.

  Zakup robiony kilka tygodni temu. Poproszony o wystawienie opinii mogę stwierdzić, że dzięki amanicie lepiej radziłem sobie z codziennym stresem i zdecydowanie poprawiła się jakość snu.

 3. Jarek

  Nie wiem czy dziala slabo czy mocno, bo nie mam porownania, ale zmieszylo mi sie czeste uczucie ciezkosci w klatce piersiowej.

 4. Kasia P.

  Polecam

 5. Maria

  Jestem bardzo zadowolona. Dzięki!

 6. Ania W.

  Polecam zarówno grzybki jak i sklep 🙂

 7. Filip

  Dobry produkt, kupiłem już drugi raz i na pewno nie ostatni

 8. Wojciech

  Amanita 5 gwiazdek i szósta za szybką dostawę 🙂

 9. Anonim

  Szybko i sprawnie, dobrej jakości surowiec, polecam

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *