Amanita Muscaria – Muchomor Czerwony – SPROSZKOWANE suszone kapelusze – 20g

(17 opinii klienta)

65,00 

Jedno opakowanie (1 x 20g) sproszkowanych (zmielonych) suszonych kapeluszy muchomorów czerwonych Amanita Muscaria zbieranych w polskich lasach.

Data zbioru – początek października 2023
Kapelusze amanity przed zmieleniem były leżakowane conajmniej 3 miesiące. Mielenie odbywa się na bieżąco, by zachować jak najwięcej ich właściwości.

 

Total: 65,00 

Natychmiast po powrocie z lasu, owocniki grzybów są oczyszczane z piasku, igieł, liści i innych zanieszczyszeń, a następnie dokładnie suszone bez dostępu światła, w stałej temperaturze 50°C, aż do osiągnięcia maksymalnego stopnia utraty wody. Staramy się, by możliwie jak najlepiej oczyścić kapelusze z piasku, lecz czasami dokładne mycie kapeluszy skutkowałoby utratą aktywnych związków chemicznych, znajdujących się tuż pod skórką, tak więc sporadycznie mogą pozostać jakieś ziarenka na powierzchni. Proces suszenia odbywa się w profesjonalnych dehydratorach spożywczych wykonanych w całości ze stali nierdzewnej. Nie używamy suszarek wykonanych z plastiku, z których pod wpływem temperatury mogą wydzielać się toksyczne związki chemiczne.

Kolejnym etapem jest umieszczenie wysuszonych kapeluszy amanity w szczelnych kontenerach o kontrolowanej wilgotności powietrza, gdzie leżakują w ciemności przez najbliższe tygodnie. Okresowo są poddawane kontroli jakości, po czym wyselekcjonowane kapelusze są mielone, ważone i paczkowane w hermetycznie zamknięte opakowania. Używamy atestowanych opakowań wolnych od BPA.

Zmielenie kapeluszy pozwala uzyskać większą różnorodność owocników w jednym opakowaniu, ułatwia przechowywanie oraz zwiększa dyskrecję.

Każde opakowanie posiada informację o dacie zbioru, która jest również datą suszenia. Wysyłka w dyskretnej kopercie bąbelkowej.

Chronić przed dziećmi. Przechowywać w ciemnym, suchym miejscu. Produkt nie jest przeznaczony do spożycia przez ludzi.

Informacje dodatkowe

Waga 23 g
Wymiary 10 × 1 × 15 cm
Metoda suszenia

Standardowa, Interwałowa

17 opinii dla Amanita Muscaria – Muchomor Czerwony – SPROSZKOWANE suszone kapelusze – 20g

5,0
Na podstawie 380 recenzji
1-7 of 17 recenzji
 1. MW
 2. M

  Produkt pierwsza klasa. Polecam

 3. II

  Super produkt, najszybsza wysyłka 👍

 4. P

  Prawdę mówiąc cudów nie oczekiwałem, ale powoli zaczynam w nie wierzyć 😀

 5. P

  Jakość super. Stosuję około 1g wieczorem

 6. AR

  Najlepszy produkt dziekuje

 7. MS

  Wczoraj zamowilem,a dzis dodarla dobrze zapakowana paczka. Produkt kolekcjonerski wysokiej jakosci. Jestem bardzo zadowolony

Dodaj opinię
Amanita Muscaria - Muchomor Czerwony - SPROSZKOWANE suszone kapelusze - 20g Amanita Muscaria - Muchomor Czerwony - SPROSZKOWANE suszone kapelusze - 20g
Ocena*
0/5
* Ocena jest wymagana
Twoja opinia
* Recenzja jest wymagana
Imię i Nazwisko
* Imię jest wymagane
Dodaj zdjęcia lub wideo do swojej recenzji
0
Nie masz nic w koszyku.