Amanita Muscaria – Muchomor Czerwony – SPROSZKOWANE suszone kapelusze – 20g

(12 opinii klienta)

65,00 

Jedno opakowanie (1 x 20g) sproszkowanych (zmielonych) suszonych kapeluszy muchomorów czerwonych Amanita Muscaria zbieranych w polskich lasach.

Data zbioru – początek października 2023
Kapelusze amanity przed zmieleniem były leżakowane około 3 miesięcy.

 

Total: 65,00 

Opis

Natychmiast po powrocie z lasu, owocniki grzybów są oczyszczane z piasku, igieł, liści i innych zanieszczyszeń, a następnie dokładnie suszone bez dostępu światła, w stałej temperaturze 50°C, aż do osiągnięcia maksymalnego stopnia utraty wody. Staramy się, by możliwie jak najlepiej oczyścić kapelusze z piasku, lecz czasami dokładne mycie kapeluszy skutkowałoby utratą aktywnych związków chemicznych, znajdujących się tuż pod skórką, tak więc sporadycznie mogą pozostać jakieś ziarenka na powierzchni. Proces suszenia odbywa się w profesjonalnych dehydratorach spożywczych wykonanych w całości ze stali nierdzewnej. Nie używamy suszarek wykonanych z plastiku, z których pod wpływem temperatury mogą wydzielać się toksyczne związki chemiczne.

Kolejnym etapem jest umieszczenie wysuszonych kapeluszy amanity w szczelnych kontenerach o kontrolowanej wilgotności powietrza, gdzie leżakują w ciemności przez najbliższe tygodnie. Okresowo są poddawane kontroli jakości, po czym wyselekcjonowane kapelusze są mielone, ważone i paczkowane w hermetycznie zamknięte opakowania. Używamy atestowanych opakowań wolnych od BPA.

Zmielenie kapeluszy pozwala uzyskać większą różnorodność owocników w jednym opakowaniu, ułatwia przechowywanie oraz zwiększa dyskrecję.

Każde opakowanie posiada informację o dacie zbioru, która jest również datą suszenia. Wysyłka w dyskretnej kopercie bąbelkowej.

Chronić przed dziećmi. Przechowywać w ciemnym, suchym miejscu. Produkt nie jest przeznaczony do spożycia przez ludzi.

Informacje dodatkowe

Waga 23 g
Wymiary 10 × 1 × 15 cm
Metoda suszenia

Standardowa, Interwałowa

12 opinii dla Amanita Muscaria – Muchomor Czerwony – SPROSZKOWANE suszone kapelusze – 20g

5,0
Na podstawie 197 recenzji
Wyświetlono 190 z 197 recenzji (5 gwiazdek). Zobacz 197 recenzji
1-7 of 12 recenzji
  1. Najlepszy produkt dziekuje

  2. Wczoraj zamowilem,a dzis dodarla dobrze zapakowana paczka. Produkt kolekcjonerski wysokiej jakosci. Jestem bardzo zadowolony

  3. Bardzo mile zaskoczony!💪

  4. Szybko i sprawnie, dobrej jakości surowiec, polecam

  5. Amanita 5 gwiazdek i szósta za szybką dostawę 🙂

  6. Dobry produkt, kupiłem już drugi raz i na pewno nie ostatni

  7. Polecam zarówno grzybki jak i sklep 🙂

Dodaj opinię
You must be logged in to post a review Log In