Amanita Pantherina – Muchomor Plamisty – suszone kapelusze – 10g

50,00 

Jedno opakowanie (1 x 10g) suszonych kapeluszy (w całości oraz większych kawałkach) muchomorów plamistych Amanita Pantherina zbieranych w karpatach ukraińskich.

UWAGA! Zawartość związków aktywnych jest około 5-6 krotnie wyższa w porównaniu z muchomorem czerwonym.

Data zbioru – wrzesień 2023
Kapelusze amanity leżakowane conajmniej 3 miesiące.

Opis

Natychmiast po powrocie z lasu, owocniki grzybów są oczyszczane z piasku, igieł, liści i innych zanieszczyszeń, a następnie dokładnie suszone bez dostępu światła, w stałej temperaturze 50°C, aż do osiągnięcia maksymalnego stopnia utraty wody. Staramy się, by możliwie jak najlepiej oczyścić kapelusze z piasku, lecz czasami dokładne mycie kapeluszy skutkowałoby utratą aktywnych związków chemicznych, znajdujących się tuż pod skórką, tak więc sporadycznie mogą pozostać jakieś ziarenka na powierzchni. Proces suszenia odbywa się w profesjonalnych dehydratorach spożywczych wykonanych w całości ze stali nierdzewnej. Nie używamy suszarek wykonanych z plastiku, z których pod wpływem temperatury mogą wydzielać się toksyczne związki chemiczne.

Kolejnym etapem jest umieszczenie wysuszonych kapeluszy amanity w szczelnych kontenerach o kontrolowanej wilgotności powietrza, gdzie leżakują w ciemności przez najbliższe tygodnie. Okresowo są poddawane kontroli jakości, po czym wyselekcjonowane kapelusze są ważone i paczkowane w hermetycznie zamknięte opakowania. Używamy atestowanych opakowań wolnych od BPA.

Każde opakowanie posiada informację o dacie zbioru, która jest również datą suszenia. Wysyłka w dyskretnej kopercie bąbelkowej lub kartonie fasonowym.

Chronić przed dziećmi. Przechowywać w ciemnym, suchym miejscu. Produkt nie jest przeznaczony do spożycia przez ludzi.

Informacje dodatkowe

Waga 10 g
Wymiary 17 × 22 × 5 cm
Metoda suszenia

Standardowa, Interwałowa

Opinie

There are no reviews yet

Dodaj opinię
Amanita Pantherina - Muchomor Plamisty - suszone kapelusze - 10g Amanita Pantherina - Muchomor Plamisty - suszone kapelusze - 10g
Ocena*
0/5
* Ocena jest wymagana
Twoja opinia
* Recenzja jest wymagana
Imię i Nazwisko
* Imię jest wymagane
Dodaj zdjęcia lub wideo do swojej recenzji
0
Nie masz nic w koszyku.