Zaznacz stronę
Promocja!

Amanita Muscaria – Muchomor Czerwony – SPROSZKOWANE suszone kapelusze – 80g (2 x 40g)

(4 opinie klienta)

240,00 

Dwa opakowania (2 x 40g) sproszkowanych (zmielonych) suszonych kapeluszy muchomorów czerwonych Amanita Muscaria zbieranych w polskich lasach.

Data zbioru – początek października 2023

Opis

Natychmiast po powrocie z lasu, owocniki grzybów są oczyszczane z piasku, igieł, liści i innych zanieszczyszeń, a następnie dokładnie suszone bez dostępu światła, w stałej temperaturze 50°C, aż do osiągnięcia maksymalnego stopnia utraty wody. Staramy się, by możliwie jak najlepiej oczyścić kapelusze z piasku, lecz czasami dokładne mycie kapeluszy skutkowałoby utratą aktywnych związków chemicznych, znajdujących się tuż pod skórką, tak więc sporadycznie mogą pozostać jakieś ziarenka na powierzchni. Proces suszenia odbywa się w profesjonalnych dehydratorach spożywczych wykonanych w całości ze stali nierdzewnej. Nie używamy suszarek wykonanych z plastiku, z których pod wpływem temperatury mogą wydzielać się toksyczne związki chemiczne.

Kolejnym etapem jest umieszczenie wysuszonych kapeluszy amanity w szczelnych kontenerach o kontrolowanej wilgotności powietrza, gdzie leżakują w ciemności przez najbliższe tygodnie. Okresowo są poddawane kontroli jakości, po czym wyselekcjonowane kapelusze są mielone, ważone i paczkowane w hermetycznie zamknięte opakowania. Używamy atestowanych opakowań wolnych od BPA.

Zmielenie kapeluszy pozwala uzyskać większą różnorodność owocników w jednym opakowaniu, ułatwia przechowywanie oraz zwiększa dyskrecję.

Każde opakowanie posiada informację o dacie zbioru, która jest również datą suszenia. Wysyłka w dyskretnej kopercie bąbelkowej.

Chronić przed dziećmi. Przechowywać w ciemnym, suchym miejscu. Grzyby nie są przeznaczone do spożycia przez ludzi.

Informacje dodatkowe

Waga 80 g
Wymiary 17 × 22 × 5 cm
Metoda suszenia

Standardowa, Interwałowa

4 opinie dla Amanita Muscaria – Muchomor Czerwony – SPROSZKOWANE suszone kapelusze – 80g (2 x 40g)

 1. Najlepszy sklep z Amanitą

  Amanita sprzedawana w tym sklepie jest bardzo dobrej jakości, świetnie nadaje się do mikrodawkowania zdrowotnego, dodatkowo sprzedający to bardzo miły człowiek, który służy pomocą i wiedzą na każdym kroku.

 2. Angela

  dobre samopoczucie na +
  kreatywność na +
  sny bajka

 3. Ewelina

  Przesyłkę otrzymałam dwa dni po złożeniu zamówienia. Proszek tak pięknie pachnie, że chciałoby się zjeść kilka łyżek na raz 😀 robię przed snem kakao z dodatkiem amanity i super mi się śpi

 4. Beata

  Polecam sklep i proszek z amanity. Po kilku dniach stosowania czuje bardzo pozytywne efekty.

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *