Amanita Muscaria – Muchomor Czerwony – SPROSZKOWANE suszone kapelusze – 80g (2 x 40g)

(9 opinii klienta)

230,00 

Dwa opakowania (2 x 40g) sproszkowanych (zmielonych) suszonych kapeluszy muchomorów czerwonych Amanita Muscaria zbieranych w polskich lasach.

Data zbioru – pierwsza połowa października 2023
Kapelusze amanity przed zmieleniem były leżakowane conajmniej 3 miesiące. Mielenie odbywa się na bieżąco, by zachować jak najwięcej ich właściwości.

Total: 230,00 

Opis

Natychmiast po powrocie z lasu, owocniki grzybów są oczyszczane z piasku, igieł, liści i innych zanieszczyszeń, a następnie dokładnie suszone bez dostępu światła, w stałej temperaturze 50°C, aż do osiągnięcia maksymalnego stopnia utraty wody. Staramy się, by możliwie jak najlepiej oczyścić kapelusze z piasku, lecz czasami dokładne mycie kapeluszy skutkowałoby utratą aktywnych związków chemicznych, znajdujących się tuż pod skórką, tak więc sporadycznie mogą pozostać jakieś ziarenka na powierzchni. Proces suszenia odbywa się w profesjonalnych dehydratorach spożywczych wykonanych w całości ze stali nierdzewnej. Nie używamy suszarek wykonanych z plastiku, z których pod wpływem temperatury mogą wydzielać się toksyczne związki chemiczne.

Kolejnym etapem jest umieszczenie wysuszonych kapeluszy amanity w szczelnych kontenerach o kontrolowanej wilgotności powietrza, gdzie leżakują w ciemności przez najbliższe tygodnie. Okresowo są poddawane kontroli jakości, po czym wyselekcjonowane kapelusze są mielone, ważone i paczkowane w hermetycznie zamknięte opakowania. Używamy atestowanych opakowań wolnych od BPA.

Zmielenie kapeluszy pozwala uzyskać większą różnorodność owocników w jednym opakowaniu, ułatwia przechowywanie oraz zwiększa dyskrecję.

Każde opakowanie posiada informację o dacie zbioru, która jest również datą suszenia. Wysyłka w dyskretnej kopercie bąbelkowej.

Chronić przed dziećmi. Przechowywać w ciemnym, suchym miejscu. Produkt nie jest przeznaczony do spożycia przez ludzi.

Informacje dodatkowe

Waga 80 g
Wymiary 17 × 22 × 5 cm
Metoda suszenia

Standardowa, Interwałowa

9 opinii dla Amanita Muscaria – Muchomor Czerwony – SPROSZKOWANE suszone kapelusze – 80g (2 x 40g)

5,0
Na podstawie 305 recenzji
Wyświetlono 292 z 305 recenzji (5 gwiazdek). Zobacz 305 recenzji
1-7 of 9 recenzji
 1. GR
 2. KW

  Co się nasuwa jako pierwsze to poczucie zapomnianego już niemal poczucia spokoju i naturalnej radości z samego bycia tu i teraz. Natura jest niesamowita i do niej powinniśmy się kierować jak najwięcej w naszym życiu.

 3. W

  Biorę niecałe pół grama z sokiem z cytryny rano i wieczorem. Co się zmieniło to nie mam już częstych bolów głowy jakie mnie męczyły przez długi czas i mam więcej energii do działania. Mąż próbuje to samo na bóle pleców, ale narazie nie ma większych zmian u niego.

 4. L

  Wszystko ok. Polecam

 5. MS

  5/5

 6. B

  Polecam sklep i proszek z amanity. Po kilku dniach stosowania czuje bardzo pozytywne efekty.

 7. E

  Przesyłkę otrzymałam dwa dni po złożeniu zamówienia. Proszek tak pięknie pachnie, że chciałoby się zjeść kilka łyżek na raz 😀 robię przed snem kakao z dodatkiem amanity i super mi się śpi

Dodaj opinię
Amanita Muscaria - Muchomor Czerwony - SPROSZKOWANE suszone kapelusze - 80g (2 x 40g) Amanita Muscaria - Muchomor Czerwony - SPROSZKOWANE suszone kapelusze - 80g (2 x 40g)
Ocena*
0/5
* Ocena jest wymagana
Twoja opinia
* Recenzja jest wymagana
Imię i Nazwisko
* Imię jest wymagane
Dodaj zdjęcia lub wideo do swojej recenzji