Amanita Muscaria – Muchomor Czerwony – PREMIUM – suszone kapelusze – 20g

(10 opinii klienta)

75,00 

Jedno opakowanie (1 x 20g) specjalnie wyselekcjonowanych suszonych kapeluszy muchomorów czerwonych Amanita Muscaria zbieranych w polskich lasach.
Opakowania PREMIUM stworzone są z myślą o podarowaniu ich na prezent. Mogą je też wybrać osoby, którym zależy, by kapelusze amanity były w całości, niepokruszone – co jest nieuniknione podczas pakowania próżniowego. Opakowanie zawiera pochłaniacz wilgoci. Grzyby suszone metodą standardową w temperaturze 50°C bez dostępu światła.

Data zbioru – początek października 2023
Kapelusze amanity leżakowane około 3 miesięcy.

Total: 75,00 

Natychmiast po powrocie z lasu, owocniki grzybów są oczyszczane z piasku, igieł, liści i innych zanieszczyszeń, a następnie dokładnie suszone bez dostępu światła, w stałej temperaturze 50°C, aż do osiągnięcia maksymalnego stopnia utraty wody. Staramy się, by możliwie jak najlepiej oczyścić kapelusze z piasku, lecz czasami dokładne mycie kapeluszy skutkowałoby utratą aktywnych związków chemicznych, znajdujących się tuż pod skórką, tak więc sporadycznie mogą pozostać jakieś ziarenka na powierzchni. Proces suszenia odbywa się w profesjonalnych dehydratorach spożywczych wykonanych w całości ze stali nierdzewnej. Nie używamy suszarek wykonanych z plastiku, z których pod wpływem temperatury mogą wydzielać się toksyczne związki chemiczne.

Kolejnym etapem jest umieszczenie wysuszonych kapeluszy amanity w szczelnych kontenerach o kontrolowanej wilgotności powietrza, gdzie leżakują w ciemności przez najbliższe tygodnie. Okresowo są poddawane kontroli jakości, po czym wyselekcjonowane kapelusze są ważone i paczkowane w opakowania typu doypack. Używamy atestowanych opakowań wolnych od BPA.

Każde opakowanie posiada informację o dacie zbioru, która jest również datą suszenia. Wysyłka w kartonie fasonowym.

Chronić przed dziećmi. Przechowywać w ciemnym, suchym miejscu. Produkt nie jest przeznaczony do spożycia przez ludzi.

Informacje dodatkowe

Waga 20 g
Wymiary 17 × 22 × 5 cm
Opakowanie

Czarne, Czerwone

10 opinii dla Amanita Muscaria – Muchomor Czerwony – PREMIUM – suszone kapelusze – 20g

There are no reviews yet

Dodaj opinię
Amanita Muscaria - Muchomor Czerwony - PREMIUM - suszone kapelusze - 20g Amanita Muscaria - Muchomor Czerwony - PREMIUM - suszone kapelusze - 20g
Ocena*
0/5
* Ocena jest wymagana
Twoja opinia
* Recenzja jest wymagana
Imię i Nazwisko
* Imię jest wymagane
Dodaj zdjęcia lub wideo do swojej recenzji
0
Nie masz nic w koszyku.