Odwiedź też:
RSS
FotoZagadka jedną z najpopularniejszych polskich gier w serwisie Facebook
redakcja
2010-01-26 22:47:16

Gra fotograficzna "FotoZagadka" w ciągu niecałego miesiąca od uruchomienia w serwisie Facebook zgromadziła ponad 11 tys. aktywnych graczy i przeszło 3 tys. zadeklarowanych fanów. To obecnie jedna z najpopularniejszych i najszybciej rozwijających się polskich aplikacji dostępnych w jednym z największych serwisów społecznościowych świata.

- Rewelacyjny wynik, biorąc pod uwagę, że gra wymaga bardzo dużej wyobraźni i solidnego główkowania. FotoZagadka nie jest skomplikowana, ale szybko uzależnia. W firmach potrafi wciągnąć do gry wszystkich pracowników i wywrócić dzień pracy do góry nogami. Studenci narzekają, że sesja zaliczeniowa poważnie utrudnia im grę. Z FotoZagadką trzeba bardzo uważać, bo pochłania bez reszty... - mówi Dariusz Majgier, fotograf i autor aplikacji.

Zasady gry są proste - wystarczy odgadnąć, co przedstawiają specjalnie przygotowane fotografie. Rozwiązanie jednej zagadki fotograficznej może zająć kilka minut lub wiele dni. Zawodnicy współpracują i pomagają sobie wzajemnie, aby przejść do kolejnego etapu, oczywiście nie zapominając o sportowej rywalizacji. Zabawa nie ma końca ponieważ codziennie pojawiają się nowe FotoZagadki do rozwiązania.

Mocną stroną gry są wysokiej jakości autorskie zdjęcia, które przygotował Dariusz Majgier, zawodowy fotograf. Przedstawiają one popularne przedmioty w całkiem odmienny, zagadkowy i tajemniczy sposób. Wykorzystując mechanizmy społecznościowe, użytkownicy chętnie polecają grę innym, a na własnych stronach publikują wyniki i postępy w grze. FotoZagadka to również temat w codziennych dyskusjach na Facebooku i poza nim - w pracy, w szkole, w domu, wśród znajomych. Grając można nawiązać ciekawe znajomości i porozmawiać w doborowym towarzystwie.

W FotoZagadkę można grać samodzielnie i piąć się w rankingu TOP 500 najlepszych graczy. Jedną z opcji jest ranking znajomych, gdzie na tle własnych wyników widać, jak radzą sobie zaprzyjaźnione osoby. Codziennie dołącza do gry ponad tysiąc osób, z czego większość stanowią kobiety. Dzieci bawią się przy niej równie dobrze i może ona pełnić funkcję gry edukacyjnej.

Adresy stron:

+ Strona domowa FotoZagadki oraz forum fanowskie

+ Bezpośredni link do gry FotoZagadka (potrzebne konto w serwisie Facebook)

+ Ponad 100 opinii o grze

+ Strona domowa autora FotoZagadki

Skomentuj!

 
Warszawa
 

Copyright Reporter.pl 1996-2013