Odwiedź też:
RSS
Twoja reklama w serwisie Amanita.pl

Internet to dynamicznie rozwijające się medium, do którego dostęp z roku na rok jest coraz szerszy. Nastolatki są najaktywniejszą grupą internautów. W tej grupie wiekowej korzystanie z internetu jest czymś powszechnym.

Obecnie, dzięki pracowniom komputerowym w szkołach, dostęp do internetu mają w Polsce praktycznie wszyscy młodzi ludzie. Zdecydowana większość z nich korzysta z internetu także w domu.

Biorąc pod uwagę niskie koszty reklamy w internecie, możliwość monitorowania kampanii oraz precyzyjnego dotarcia do tej właśnie grupy docelowej, jest to najatrakcyjniejszy sposób dotarcia do nastoletnich klientów.

Amanita.pl

Amanita.pl to trzeci (po Juniorzei Quizerii) portal stworzony i prowadzony przez Katarzynę Majgier - psychologa oraz autorkę książek dla dzieci i młodzieży. Na jego stronach znajdują się działy poświęcone muzyce, książkom, modzie oraz fora dyskusyjne.

Wszystkie serwisy są współredagowane przez dzieci i młodzież. Ich największym atutem są żywe fora dyskusyjne oraz recenzje i opowiadania pisane przez młodzież. Wokół każdego z tych portali stworzyła się silna społeczność internetowa.

Celem Katarzyny Majgier było stworzenie przestrzeni dla młodzieży, która ma własne pasje, poglądy i chce czegoś więcej niż komercyjnej papki. Jako psycholog doskonale wie, że w tym właśnie wieku dzieci mają ogromny twórczy potencjał, który często jest marnowany. Te portale dają użytkownikom możliwość wzajemnej stymulacji i rozwoju. Nie ma na nich agresji i złośliwości, zwykle tak obecnych na forach internetowych.

Amanita wyewoluowała z popularnego serwisu dla dzieci Junior.reporter.pl, który Katarzyna Majgier stworzyła w 2000 r. Był to jeden z pierwszych portali skierowanych do dzieci i młodzieży. Na jego stronach zamieszczane są ciekawostki, recenzje książek, testy gier komputerowych, opowiadania i komiksy. Początkowo były tam także quizy, ale ponieważ ich miłośników stale przybywało, w 2007 roku Majgier przeniosła je do specjalnie przygotowanego portalu Quizeria.pl.

Użytkownicy obu portali dorastali, ale wciąż czuli się związani nimi oraz z otaczającą je społecznością i domagali się stworzenia dla nich nowej przestrzeni. Dlatego w listopadzie 2008 powstał dla nich nowy portal Amanita.

Podobnie jak w Juniorze(który jest adresowany do dzieci 7- 12 lat) są tu artykuły i recenzje pisane przez młodych użytkowników (13- 18 lat), informacje ze świata kultury, mody i techniki oraz moderowane forum dyskusyjne. Na stronach Amanita nastolatki znajdą to, czego najbardziej poszukują w sieci: informacje, ciekawostki, rozrywkę, porady i towarzystwo. To bowiem nastolatki - odbiorcy docelowi - dzięki aktywnemu włączeniu się w budowanie serwisu, same zadecydowały, co znalazło się na stronach Amanity.

Jak wspomina założycielka serwisu, Katarzyna Majgier Niemal od razu po uruchomieniu Juniorza w 2000 roku młodzi użytkownicy włączyli się w tworzenie serwisu. Potem powstało jeszcze forum ze swoją niezwykłą atmosferą i wokół Juniora zebrało się wiele ciekawych osób. Niektórzy z nich trafili na nasze strony jako 8-10-latki, dziś są w szkołach średnich albo nawet studiują, ale ciągle są z nami. To właśnie dla nich i razem z nimi stworzyliśmy serwis Amanita.pl.

Anna Nowicka

 
Warszawa
 

Copyright Reporter.pl 1996-2013