Odwiedź też:
RSS
Twoja reklama w serwisie Amanita.pl

Internet to dynamicznie rozwijające się medium, do którego dostęp z roku na rok jest coraz szerszy. Nastolatki są najaktywniejszą grupą internautów. W tej grupie wiekowej korzystanie z internetu jest czymś powszechnym.

Obecnie, dzięki pracowniom komputerowym w szkołach, dostęp do internetu mają w Polsce praktycznie wszyscy młodzi ludzie. Zdecydowana większość z nich korzysta z internetu także w domu.

Biorąc pod uwagę niskie koszty reklamy w internecie, możliwość monitorowania kampanii oraz precyzyjnego dotarcia do tej właśnie grupy docelowej, jest to najatrakcyjniejszy sposób dotarcia do nastoletnich klientów.

Historia Amanity

Zaczęło się od Juniora. Do dziś pamiętam dzień, kiedy go uruchomiliśmy. To było w „złotych czasach internetu” - wszyscy dookoła uruchamiali portale - tematyczne albo „horyzontalne”. Postanowiliśmy obok „dorosłego” Reportera. uruchomić jego odpowiednik dla dzieci Reporter-Junior.

Start zaplanowaliśmy na 1 czerwca. Żeby zdążyć ze wszystkim pracowałam prawie do rana, ale 1 czerwca 2000 roku Reporter-Junior miał swoją premierę. Od razu spotkał się z dużym zainteresowaniem - jeszcze tego samego dnia opowiadałam o nim w TVP ;)

Na stronę szybko przywędrowali najmłodsi internauci, których wtedy było jeszcze niewielu. Od razu włączyli się w tworzenie serwisu - podsuwali pomysły na nowe działy, przysyłali własne materiały - to było super. Potem powstało jeszcze Forum Juniora ze swoją niezwykłą atmosferą i wokół Juniora zebrało się wiele fajnych osób.

Sęk w tym, że czas leci i w ciągu 8,5 roku współpracujące z Juniorem dzieci zmieniły się w nastolatki, poszukujące trochę innych treści niż te, które mogły znaleźć na stronach Juniora. Stąd wziął się pomysł, aby utworzyć dla nich nowy serwis i tak właśnie powstała Amanita.

Postaraliśmy się, aby znalazło się w niej to, czego oczekiwali „nieco starsi użytkownicy Juniora”: trochę informacji, trochę rozrywki, trochę inspiracji i dobre towarzystwo.

Katarzyna Majgier

 
Warszawa
 

Copyright Reporter.pl 1996-2013