Odwiedź też:
RSS
Wielkie Przedświąteczne Przygotowania
2013-03-27 09:21:29

Święta za pasem. Idąc przez osiedla widać Wielkie Przedświąteczne Mycie Okien. Na balkonach powiewa Wielkie Przedświąteczne Pranie, a wśród murów pobrzmiewa Wielkie Przedświąteczne Trzepanie Dywanów. W mniej widocznych z zewnątrz mieszkaniach trwają Wielkie Przedświąteczne Porządki, a w sklepach zaczynają się już Wielkie Przedświąteczne Zakupy!

My idziemy w nieco innym kierunku - życzymy Wam, żebyście w Wielkim Przedświątecznym Czasie znaleźli czas dla siebie! Odpoczęli i pomyśleli nad różnymi rzeczami.

Chcemy także przypomnieć o świątecznych tradycjach, które z zakupami i innymi, nowszymi "tradycjami świątecznymi" nie mają zbyt wiele wspólnego - o własnoręcznym robieniu świątecznych dekoracji - pisanek, stoików, itp.

Tak, oczywiście, dziś można je kupić wszędzie i tanio, ale kupiona w sklepie "masówka" made in China nigdy nie dorówna (Własno)Ręcznej Robocie.

Samodzielne zdobienie pisanek i przygotowywanie dekoracji pozwala rozwinąć swoją kreatywność, poćwiczyć umiejętności manualne i znaleźć chwilę czasu dla siebie. Spróbuj wciągnąć do tego innych członków rodziny. Takie wspólne tworzenie naprawdę zbliża ludzi! Nawet jeśli nie uda Wam się zrobić arcydzieła - warto spróbować!

Od dziś aż do Wielkanocy pokażemy Wam trochę pomysłów na Wielkanocne ozdoby, żeby zainspirować was i zachęcić do przedświątecznej twórczości!

Na początek pochwalę się własnymi pisankami, wykonanymi techniką decoupage.

Miałam przygotować kurs robienia decopoupage na drewnianej pisance, ale... nie zdążyłam... Zdradzę Wam jednak, że zdobienie pisanki decoupagem od zdobienia w ten sposób bombki różni się tylko jednym szczegółem - zamiast drewnianej pisanki bierzemy drewnianą bombkę! Cała reszta jest w tym kursie!

Efekty mogą być na przykład takie!

Więcej prac i technik - już wkrótce!

 
Warszawa
 

Copyright Reporter.pl 1996-2013